Obrączki Legnica ul. Witelona 14 – Jubiler RAJ
obraczki-slubne

obraczki-slubne


Oferujemy Państwu możliwość wykonania obrączek ślubnych ze złota powierzonego. Cena za wykonanie obrączek (tzw. Robocizna) – zależy od wybranego przez Państwa modelu.


Obrączki dostępne w kolorach złota  – białe , żółte , różowe złoto lub mieszane. Dostępne szerokości od 3 mm do 7 mm. Dostępne zdobienia – poler , mat , satyna.

PORADA

1. Jakie obrączki można powiększyć/zmniejszyć?

Najprościej powiększyć klasyczne, półokrągłe / płaskie obrączki bez kamieni, bez względu na kolor złota i rozmiar.

2. Czy można powiększyć/pomniejszyć obrączki dwukolorowe?

Jest możliwe jednak za każdym razem istnieje ryzyko uszkodzenia obrączki, o czym informujemy naszych Klientów.

3. Czy można powiększać/pomniejszać obrączki z kamieniami?

Pamiętajmy, że powiększanie i zmniejszanie obrączek z kamieniami jest niemożliwe !.

POLECANE OBRĄCZKI

OBRĄCZKI CZĘSTO WYBIERANE PRZEZ KLIENTÓW .

Obrączki ślubne

Wybór obrączki to decyzja na całe życie. Liczy się nie tylko wybór odpowiedniego rozmiaru, ale też wzoru, koloru i próby złota. Mogą Państwo skomponować wzór wg własnej wrażliwości estetycznej i ozdobić go kamieniami. Najłatwiej wybrać materiał, z którego ma być wykonana twoja obrączka, kierując się jedynie estetyką wyrobu, a więc – własnym gustem. Warto jednak dowiedzieć się co nieco oferowanych przez firmę Złoty Skorpion kruszców, jego trwałości i właściwościach i na tej podstawie dokonać wyboru.
[ngg src="galleries" ids="17" display="basic_thumbnail" thumbnail_crop="0"]

Obrączki z jakiego złota

  • Obrączki > Białe złoto – jest to termin handlowy. W rzeczywistości białe złoto uzyskuje się przed dodanie do złota żółtego niklu i cynku, czasami – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem imitować droższą i bardziej cenioną platynę. Barwa białego złota zazwyczaj jest szara, z lekkim, żółtawym połyskiem.
  •  Rodowane > Obrączki  (pokrywanie złota rodem) sprawia, że białe złoto uzyskuje barwę zbliżoną do bieli. Takie złoto nie matowieje i nie czernieje. Rod jednak po pewnym czasie ściera się. Ponowne rodowanie wymaga oddania obrączek w ręce fachowca.
  • Obrączki Czerwone / różowe złoto – to złoto z domieszką miedzi i cynku. Dzięki dodatkowi innych metali, jest twardsze i trwalsze. Różowo – czerwony kolor dobrze komponuje się z białym i żółtym złotem, dlatego jubilerzy często łączą te trzy kolory złota, osiągając ciekawe i oryginalne efekty.
  • Obrączki żółte złoto – Czyste złoto jest metalem miękkim, dlatego właśnie, w jubilerstwie, dodaje się do niego różne domieszki. Barwa wyrobu zależy od proporcji srebra i miedzi w stopie,  w zależności od stosunku srebra do miedzi, można uzyskać delikatne żółte złoto lub bardzo intensywnie żółte.

Ślubne Obrączki > Próba złota

To, czy wybrana obrączka, będzie służyć Wam kilka lat, czy całe życie, zależy w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.

Złoto wysokiej próby jest cenione przez koneserów złotej biżuterii i miłośników luksusu, ale nie jest dobrym materiałem na obrączki ślubne. Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto bardziej miękkie i mniej trwałe. Do zakupu wyrobów złotniczych wysokiej próby nie zachęca też cena – obrączki wykonane z 18-karatowego (próba 750) są wyraźnie droższe od tych wykonanych z próby 585 (14 ct).

Do wykonywania ślubnych obrączek wykorzystuje się najczęściej złoto próby 585, czyli złoto 14-karatowe.

Obrączki z kilku kolorów złota

Jeśli marzy Ci się zakup oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do których wykonania użyto więcej niż jednego rodzaju złota. Oferta Złotego Skorpiona jest szeroka, bo możliwości łączenia też jest sporo.

Szerokość i profil obrączek

Szerokość i profil obrączek

Szerokość i profil obrączek

Następne, co musisz ustalić, to szerokość i profil obrączki. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale też użytkowe. To, jak szeroka jest Twoja obrączka, wpływa na komfort noszenia jej na Twoim palcu. Obrączki mają zazwyczaj szerokość od 3 do 9 mm, przy czym najpopularniejsze są te z przedziału od 4 do 6 mm.

Szerokość należy dopasować do:

Wielkości dłoni – Mężczyźni wybierają zazwyczaj szersze obrączki niż kobiety, zbyt wąska obrączka na szerokiej, męskiej dłoni nie prezentuje się najlepiej.

Sylwetki – szczupłym i niskim osobom radzimy unikać szerokich 7 i więcej milimetrowych modeli, za to osoby wysokie, dobrze zbudowane, powinny unikać wąskich 3 milimetrowych obrączek.

Wzory na obrączkach

Grawerowanie wzorów na zewnętrznej części obrączek nazywa się diamentowaniem. Wzory bez wątpienia wyróżniają obrączkę i sprawiają, że staje się bardziej zauważalna i oryginalna.

Grawerowanie wewnątrz i na zewnątrz obrączki

Złoty Skorpion oferuje wygrawerowanie na wewnętrznej stronie obrączki specjalnego, wybranego przez państwa młodych, tekstu. Mogą być to imiona i data ślubu, osobiste wyznanie czy sentencja. Co ważniejsze – cena takiego graweru mieści się już w cenie obrączki.

Obrączki Legnica ul. Witelona 14 > Podsumowanie

Wybór obrączki to decyzja na całe życie, warto więc poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego modelu. Przekonaj się, że warto nam powierzyć wykonanie obrączek.

Inni wyszukiwali wpisując::

Cresta Social Messenger