Jubiler Legnica obrączki, grawerowanie gratis

Grawerowanie – Wzory na obrączkach

Grawerowanie Legnica ul.Witelona 14a

Grawerowanie wzorów na zewnętrznej części obrączki nazywa się diamentowaniem, które można zlecić w pracowni obraczki-pierscionki-kolczyki w Legnicy przy ul. Witelona 14a. Wzór na obrączce bez wątpienia ją wyróżnia i sprawia, że nabiera oryginalnego wyglądu przez co staje się bardziej zauważalna.

Jeśli marzy Ci się obrączka z ciekawym zewnętrznym wzorem, jest kilka rzeczy z których musisz zdać sobie sprawę.

Przede wszystkim, każdy wygrawerowany wzór wraz z upływem czasu ściera się. To normalne zjawisko, szczególnie, że obrączkę nosi się codziennie i jest stale narażona na ścieranie, otarcia i uszkodzenia.

Ważne, żeby przed wyborem obrączki diamentowanej, dokładnie zmierzyć rozmiar zamawianej obrączki, ponieważ każde powiększenie lub zmniejszenie obrączki może nieznacznie uszkodzić wygrawerowany wzór. Skala przytarcia wzoru uzależniona jest od ilości zmniejszanych lub powiększanych rozmiarów. To samo tyczy się obrączek wykonanych z kilku kolorów złota np. żółtego i białego.

obrączki z brylantami Legnica

obrączki z brylantami Legnica

Zamawiając obrączki z brylantami, cyrkoniami lub innymi kamieniami, trzeba wiedzieć że nie ma możliwości korekty rozmiaru, nawet mimo najżarliwszych obietnic sprzedawców. W miejscu kamienia nawiercane są kanaliki pod oprawę, co przy powiększaniu obrączki spowoduje deformację w tym miejscu. W przypadku kiedy obrączka z kamieniami jest za mała lub za duża, należy liczyć się z kosztem dorobienia nowej obrączki pod nowy rozmiar.

Całkiem inaczej wygląda sprawa z obrączkami klasycznymi, bez diamentowania wzoru na zewnątrz i bez kamieni, tu z dopasowaniem rozmiarów nie ma najmniejszych problemów.

Za obrączki złote trzeba będzie zapłacić od 500 do nawet 5000 złotych. Cena uzależniona jest od grubości (ilości zużytego metalu), innowacyjności wykonania, koloru złota oraz tego czy do wykonania obrączki użyto kamieni szlachetnych.

obraczki-pierscionki-kolczyki